Bambiriáda Aktuality Fotogaléria Pre Médiá Partneri Viete kto? Kontakt Staršie ročníky
8.- 14. júna 2009
6. ročník Bambiriády v Žilinskom kraji
... opäť je tu

Dobrovoľníci z organizácií a centier voľného času, mládežnícky pracovníci voľnočasových aktivít, vedenia miest, média , sponzori... sa spájajú, aby aj v roku 2009 budovali mosty vzťahov pre dobro detí a mladých ľudí. Je tu Bambiriáda 2009.

Bambiriáda na každý pád!
1. pád „Kto? Čo?“
Bambiriáda
Je akcia pre všetky deti a mladých ľudí mesta, ktorí chcú viac ako len sedieť pri počítači. Ktorí sa neboja zdolávať prekážky, ktorým záleží na druhých a chcú s nimi niečo pekné zažiť...
2. pád „Koho? Čoho?“
Bambiriády
Bez nej by obyvatelia mesta ťažšie uverili, že i v dnešnej uponáhľanej dobe existuje veľa ľudí, ktorí sa snažia hojdať deti a mladých ľudí na vlnách zážitkov, fantázie, priateľstva...,
kde ide o viac, ako len o....
3. pád „ Komu? Čomu?“
Bambiriáde
Práve tej ďakujeme, že sa v prvej polovici júna v mestách Žilinského kraja stretnú deti, mladí ľudia, ich rodičia, dobrovoľníci....,aby ukázali, ako a kde sa dá krásne prežiť voľný čas. Aby ukázali, že im záleží na spolupráci, pokiaľ ide o dobro.
4. pád „Koho? Čo?“
Bambiriádu
Zažiť ju môžete v piatich mestách Žilinského kraja: Žilina, Námestovo, Martin, Liptovský Mikuláš, Ružomberok. Vidieť ju môžete v nadšení dobrovoľníkov, ktorí do nej vkladajú svoje srdce.
5. pád „Oslovenie„
Bambiriáda
Ďakujeme ti za drinu, ktorú musíme vykonať, aby sme prekonali nezáujem, znechutenia, materiálne či finančné bariéry. Ďakujeme ti za poctivú prácu, ktorá sa odrazí v dave tých, ktorí prejdú tvojimi bránami.
6. pád „O kom? O čom?“
Bambiriáde
Deti o nej radi počúvajú. Skutoční dobrovoľníci z organizácií o nej hovoria s nadšením. Znechutenci o nej nechcú počuť. Dospeláci o nej už len snívajú. Pre nich už neexistuje cestovný lístok späť do detského sveta.
7. pád „S kým? S čím?“
Bambiriádou
nás každý rok na Slovensku sprevádza Rada mládeže Žilinského kraja a veľké množstvo dobrovoľníkov, ktorým záleží na deťoch a mladých ľuďoch.


Aj nás sa to týka

„ Dám ti hmotný príklad, ktorý mám tu v púšti pred sebou. Je tu kus púšte, samý piesok a smrť, nanajvýš nejaké tŕnie. Ľudia chcú premeniť púšť na zelenú oázu. Začnú pracovať. Postavia cesty, ulice, kanály, mosty, domy, atď. ... Nič sa nezmení: púšť zostane púšťou. Chýba základný prvok – voda. Takže ten, kto pochopil, začne pracovať, ale nie na povrchu – pustí sa do kopania, do hĺbky! Hľadá vodu, urobí studňu. Úrodnosť oázy nezávisí od kanálov, ciest, domov, ale od tej studne.“ napísal z púšte svojej sestre Carlo Carretta.
Väčšina ľudí žije vo svojom dome či byte. Pri kuchynskom stole rieši udalosti, ktoré sa týkajú ich osoby či blízkej rodiny. Uvažujú o novom aute, kúpeľni, sume na bankovom účte, čo zajtra uvariť..... Nič sa nezmení: ich dom zostane púšťou. Chýba základný prvok: úprimný záujem o druhých. Ak otvoria „dvere“ svojho bytu, pochopia, že aj ich sa týka svet a život druhých. A začnú niečo preto robiť..., lebo zistia, že človek je pre nich dôležitý. Mottom Bambiriády 2009 je výzva „ AJ NÁS SA TO TÝKA“
Pre deti: „ Aj nás sa to týka, ako a kde žijú moji spolužiaci.“
Pre mladých ľudí: „ Aj nás sa to týka, ako musia rodičia pracovať, aby zarobili na chleba.“
Pre rodičov: „ Aj nás sa to týka, kde a ako deti a mladí ľudia trávia čas.“
Pre dobrovoľníkov: „ Aj nás sa to týka, ako a prečo pracujeme s deťmi a mladými ľuďmi.“
Pre vedenie mesta: „ Aj nás sa to týka, ako žijú deti a mladí ľudia v meste.“
Pre obyvateľov mesta: „ Aj nás sa to týka, čo robí vedenie mesta pre naše dobro.“
Pre média: „ Aj nás sa to týka, ako zlepšovať kultúru vzťahov.“
Pre tých, ktorí sú zdraví: „ Aj nás sa to týka, ako žijú ľudia s bolesťou a postihnutím.“
Pre tých, ktorí sa cítia byť milovaní: „ Aj nás sa to týka, keď niektorí týrajú, zneužívajú , ponižujú deti, ženy, starcov...“
AJ NÁS SA TO TÝKA, KAŽDÉHO...
AKO NEBYŤ ĽAHOSTAJNÍ K ŽIVOTU DRUHÝCH,
....AJ DETÍ A MLADÝCH ĽUDÍ.